Borusan Contemporary 2013 Yaz Okulu

0
Posted 27 Haziran 2013 by cmvadmin in ETKİNLİKLER
CocukAtolyesi4

Yaz okulu programı, temel sanat eğitimi, güncel uygulamalar ve çağdaş sanat anlayışı üzerine kurulan yapısı ile çocuklara eşsiz bir üretim alanı yaratırken, kendilerini geliştirebilecekleri yeni mecralar sunmaktadır.

Program, dokuz kattan oluşan müzede, eşsiz boğaz manzarasının yanı sıra 600’den fazla uluslararası sanatçının birbirinden değerli eserlerinin rehberliğinde; fotoğraf, kadraj, stüdyo, konsept, stop-motion, animasyon, dekor, mekan, çizim, tasarım, boyama, baskı, enstalasyon, kinetik heykel ve birbirinden ilginç malzemelerin denendiği üç boyutlu çalışmalardan oluşan zengin ve eğlenceli bir içeriğe sahiptir.

Çocuklar, sanat eseri çözümleme ve yorumlama bölümleri ile güncel sanatın temel kavramları ile tanışmakta, sanatın felsefesi ve sosyolojisi ile bağlantı kurmaktadır. İnsanların temel güdüsü olan meraktan yola çıkılarak geliştirilen programlar, çocukların eğlenceli bir ortamda, yaratıcı, üretken, kendine güvenen, keşfetmekten hoşlanan, risk alan, teknik bilgi ve becerileri gelişmiş bireyler olmalarını hedefler.

Yaz okulu programı, 20 yıllık deneyimi ile binlerce çocuğun hayatında farkındalık yaratan ve alanında saygın bir yere sahip olan uzman sanat eğitmeni Gazi Selçuk yönetiminde ve genç sanatçı İlke Yılmaz eşliğindeki bir ekiple çalışmalarını sürdürmektedir.

9 dönemden oluşan Yaz Okulu, farklı disiplinlerde, iki günlük ve 16 saatlik içeriklere sahip, haftalık programlardan oluşmaktadır. Bir katılımcı tüm programa kayıt yaptırabildiği gibi, her bir dönem kendi içinde bağımsız bir içeriğe sahip olduğundan, tek döneme de kayıt yaptırabilmektedir.

15 katılımcı ile sınırlandırılmış olan program, 7-12 yaş aralığına hitap etmektedir.

Katılım ücreti: 180 TL (Yemek ve Malzeme dahil)

Her bir dönem, minimum 7 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.

Rezervasyon için info@borusancontemporary.com adresine katılımcı adı-soyadı, yaşı ve velinin iletişim bilgilerini mail atmanız gerekmektedir.

Başlangıç saati: 10.30
Öğle yemeği: 13.00 -13.40
Bitiş saati: 17.00

2013 Yaz Okulu Dönemleri
1. 22-23 Haziran Dijital Fotoğrafın Sırrı (bir hafta sonu 2 gün)
2. 29-30 Haziran Temel Sanat Teknikleri (bir hafta sonu 2 gün)
3. 06-07 Temmuz Özgün Baskı (bir hafta sonu 2 gün)
4. 13-14 Temmuz Kuklalarla Stop-Motion (bir hafta sonu 2 gün)
5. 20-21 Temmuz Heykel Yapıyoruz (bir hafta sonu 2 gün)
6. 27-28 Temmuz Fotoğraf Sanatçısı Oluyoruz (bir hafta sonu 2 gün)
7. 03-04 Ağustos Baskı Sanatı ile İstanbul (bir hafta sonu 2 gün)
8. 17-18 Ağustos Heykel ve Teknoloji (bir hafta sonu 2 gün)
9. 24-25 Ağustos Gazeteden Heykeller (bir hafta sonu 2 gün)

Yazar HakkInda

cmvadmin


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Yorumlar

(gerekli)