Buz Pistinin Minik Prensi

0
Posted 18 Kasım 2014 by cmvadmin in Haberler
aga

Türkiye Şampiyonluğu ile isminden söz ettiren Ağahan Dörtkol Slovenya’da düzenlenen yarışmada 6 yabancı  uyruklu sporcu arasından 1. Olarak Milli Takıma girmeye hak kazandı.

Nesibe Aydın Okulu altıncı sınıf öğrencisi Ağahan Dörtkol henüz 11 yaşında. Geçtiğimiz Nisan ayında Türkiye Şampiyonluğu ile büyük bir başarıya imza atan minik sporcu, bu kez de yeni bir sonuç ile Milli Takıma girmeye hak kazandı. Çok küçük yaşlardan beri buz patenine ilgi duyan Dörtkol, 12 -16 Kasım tarihleri arasında Slovenya’nın Celije kentinde yapılan “Skate Celje 2014”  yarışmasında artistik buz pateni dalında ülkemizi temsil etti. “Basic Novice A Boys” kategorisinde 7 ülkeden yedi sporcunun katıldığı yarışmada birinci olan minik yıldız, başarısı ile Milli Takıma girmeye hak kazandı. Dördüncü kez Türkiye’yi Dünya’da temsil eden Dörtkol,  “Ülkesini Dünya’da temsil etmekten mutluluk duyduğunu” belirtti.

Öğrencilerinin fiziksel yeteneklerini ön plana çıkaracak aktiviteleri destekleyen, başarı elde etmeye çalıştıkları tüm alanlarda desteğini esirgemen Nesibe Aydın Okulları büyük başarıların öncülerine imkan sağlamaya devam ediyor.

aga3

 


Yazar HakkInda

cmvadmin


0 Yorumİlk yorum yazan sen ol!


Yorumlar

(gerekli)